Natječaj "The room of my dreams"

Za našu školu ua Erasmus + projekt  Future,work home-Today' s plannig,tomorow' s realization stigao je novi zadatak.

Škola je organizirala natječaj „The room of my dreams“.

Učenici su imali zadatak  na satu likovne kulture napraviti 3D prikaz svoje sobe iz snova na papiru formata A3 i na satu informatike također izraditi 3D prikaz svoje sobe iz snova u bilo kojem grafičkom programu.

Naši učenici su s oduševljenjem  prihvatili ovaj izazov i zaista je bilo teško odabrati najbolje radove koje je naša delegacija ponijela na susret projektnih partnera koji se održao početkom mjeseca listopada u Poljskoj.

Najbolji radovi učenika članica projekta  izloženi su na izložbi- zajedničkom panou u atriju škole partnera u Poljskoj.

objavio: Mirjana Dodig   datum: 9. 10. 2018.

O projektu

U ovoj školskoj godini djelatnici OŠ Dobri prijavili su se na tri natječaja u aktivnostima K1 i K2.

1.Projekt K1 aktivnost, pod nazivom  „U očima različiti, u srcima jednaki“.

Ovim projektom koji  je trebao poticati multikulturalnost u školi željela se postići tolerancija učenika prema kolegama-pripadnicima različitih kulturnih, religijskih i rasnih skupina te prezentirati njihova različitost kao bogatstvo, ne prepreka te kao mogućnost širenja vidika, kako za učenike, tako i za njihove roditelje.

Način na koji smo  željeli ostvariti je  primjena novih oblika i metoda rada koji potiču suradničko učenje i interakciju među učenicima. Zatim uvođenjem novih programa u Školski kurikulum kroz satove razrednika, izvannastavne aktivnosti, kulturna zbivanja, izvanučioničke aktivnosti i školske projekte. Takav cjelovit i promišljen pristup omogućio bi  da svi učenici škole budu od najranije dobi kroz različite aktivnosti dio ovog projekta i time se izbjegne dosadašnja rascjepkanost.

2.Projekt „Unapređenje pismenosti – temelj cjeloživotnog učenja (u suradnji dviju srednjih škola i jedne osnovne škole u Splitu).

Kroz projekt smo planirali

• usavršavanje šest odgojno – obrazovnih djelatnika te razvoj i provedbu  izvannastavnih aktivnosti unutar školskog kurikuluma za digitalnu i financijsku pismenost. Kroz izvannastavne aktivnosti  bi učenici usvojili niz mentalnih i tehničkih vještina koje bi ih osposobili za pronalaženje, kritičko vrjednovanje, obradu i korištenje informacija. Informacijski pismena osoba spremna je za cjeloživotno učenje, što znatno smanjuje rizik od prijevremenog napuštanja obrazovanja, dugotrajne nezaposlenosti i društvene isključenosti.

3.Projekt „Future, work, home - today's planning, tomorrow's realization" (u suradnji s Rumunjskom i Poljskom)

Projekt je namijenjen starijim učenicima škole u svrsi pomoći odabira budućih zanimanja.  Učenici bi bolje razumjeli lokalno tržište i  razvili  ključne kompetencije.  Naučili bi više o  radu u različitim okruženjima, komunikaciji na drugim jezicima, korištenju ICT tehnologije, osnove dizajniranja, planiranja i načinima gradnje. Koordinator projekta je Ravnateljica.

Sretni smo što nam je Agencija za mobilnost i programe EU odobrila projekt „Future, work, home - today's planning, tomorrow's realization“. Ostala dva projekta planiramo doraditi i opet poslati na natječaj.

Aktivnosti

U sklopu projekta Erasmus + K2 aktivnosti nam uskoro  sedam učenika sedmih i osmih razreda (Ajla Šećerović, Bartul bojić, Sanda Bekavac, Laura Gazzari, Anamarija Markić i Luka Rajniš) zajedno s mentorima: Jadrankom Vujčić, Perom Kuriljem i Mirjanom Dodig putuju u Rumunjsku  na transnacinalnu aktivnost učenja, podučavanja i osposobljavanja.  Pored naših djelatnika i učenika će biti i škola – parner iz Poljske sa svojim predstavnicima: 8 učenika i 3 učitelja.  U vremenu od 12. 11. 2017. do 17. 11. 2017. bit će organizirane mnoge zanimljive aktivnosti. Naši učenici s mentoricom Feliciom Granić pripremaju ppt prezentacije na engleskom jeziku o ljepoti naše domovine, grada Splita i našoj školi. Pero Kurilj  i Jadranka Vujčić s učenicima pripremaju ppt prezentaciju o modernoj gradnji  u RH, a učiteljica Bruna Ovčar izrađuje modele kuća koje ćemo izložiti na izložbi  zemalja - partnera.  Boravak u Rumunjskoj će biti vrlo zanimljiv i bogat raznim aktivnostima, poput:

• Večer dobrodošlice
  • Sastanci s predstavnicima lokalne samouprave,
  • Izložba radova vezano za modernu stambenu gradnju partnerskih zemalja,
  • Sastanci s lokalnim obrtnicima – izrada ručnih radova
  • Radionice „Moderna gradnja“, „Dizajniranje odjeće od recikliranih materijala“…
  • Igre na otvorenom,  rješavanje zadataka vezano za dimenzioniranje, troškove gradnje, planiranje….
  • Sastanci i radionice na fakultetu
  • Predavanje na temu obnovljivih izvora energije
  • Večer kulturne baštine partnerskih zemalja….

Avio karte su kupljene i veselimo se putovanju!

« Lipanj 2024 »