O projektu

U ovoj školskoj godini djelatnici OŠ Dobri prijavili su se na tri natječaja u aktivnostima K1 i K2.

1.Projekt K1 aktivnost, pod nazivom  „U očima različiti, u srcima jednaki“.

Ovim projektom koji  je trebao poticati multikulturalnost u školi željela se postići tolerancija učenika prema kolegama-pripadnicima različitih kulturnih, religijskih i rasnih skupina te prezentirati njihova različitost kao bogatstvo, ne prepreka te kao mogućnost širenja vidika, kako za učenike, tako i za njihove roditelje.

Način na koji smo  željeli ostvariti je  primjena novih oblika i metoda rada koji potiču suradničko učenje i interakciju među učenicima. Zatim uvođenjem novih programa u Školski kurikulum kroz satove razrednika, izvannastavne aktivnosti, kulturna zbivanja, izvanučioničke aktivnosti i školske projekte. Takav cjelovit i promišljen pristup omogućio bi  da svi učenici škole budu od najranije dobi kroz različite aktivnosti dio ovog projekta i time se izbjegne dosadašnja rascjepkanost.

2.Projekt „Unapređenje pismenosti – temelj cjeloživotnog učenja (u suradnji dviju srednjih škola i jedne osnovne škole u Splitu).

Kroz projekt smo planirali

• usavršavanje šest odgojno – obrazovnih djelatnika te razvoj i provedbu  izvannastavnih aktivnosti unutar školskog kurikuluma za digitalnu i financijsku pismenost. Kroz izvannastavne aktivnosti  bi učenici usvojili niz mentalnih i tehničkih vještina koje bi ih osposobili za pronalaženje, kritičko vrjednovanje, obradu i korištenje informacija. Informacijski pismena osoba spremna je za cjeloživotno učenje, što znatno smanjuje rizik od prijevremenog napuštanja obrazovanja, dugotrajne nezaposlenosti i društvene isključenosti.

3.Projekt „Future, work, home - today's planning, tomorrow's realization" (u suradnji s Rumunjskom i Poljskom)

Projekt je namijenjen starijim učenicima škole u svrsi pomoći odabira budućih zanimanja.  Učenici bi bolje razumjeli lokalno tržište i  razvili  ključne kompetencije.  Naučili bi više o  radu u različitim okruženjima, komunikaciji na drugim jezicima, korištenju ICT tehnologije, osnove dizajniranja, planiranja i načinima gradnje. Koordinator projekta je Ravnateljica.

Sretni smo što nam je Agencija za mobilnost i programe EU odobrila projekt „Future, work, home - today's planning, tomorrow's realization“. Ostala dva projekta planiramo doraditi i opet poslati na natječaj.

Aktivnosti

U sklopu projekta Erasmus + K2 aktivnosti nam uskoro  sedam učenika sedmih i osmih razreda (Ajla Šećerović, Bartul bojić, Sanda Bekavac, Laura Gazzari, Anamarija Markić i Luka Rajniš) zajedno s mentorima: Jadrankom Vujčić, Perom Kuriljem i Mirjanom Dodig putuju u Rumunjsku  na transnacinalnu aktivnost učenja, podučavanja i osposobljavanja.  Pored naših djelatnika i učenika će biti i škola – parner iz Poljske sa svojim predstavnicima: 8 učenika i 3 učitelja.  U vremenu od 12. 11. 2017. do 17. 11. 2017. bit će organizirane mnoge zanimljive aktivnosti. Naši učenici s mentoricom Feliciom Granić pripremaju ppt prezentacije na engleskom jeziku o ljepoti naše domovine, grada Splita i našoj školi. Pero Kurilj  i Jadranka Vujčić s učenicima pripremaju ppt prezentaciju o modernoj gradnji  u RH, a učiteljica Bruna Ovčar izrađuje modele kuća koje ćemo izložiti na izložbi  zemalja - partnera.  Boravak u Rumunjskoj će biti vrlo zanimljiv i bogat raznim aktivnostima, poput:

• Večer dobrodošlice
  • Sastanci s predstavnicima lokalne samouprave,
  • Izložba radova vezano za modernu stambenu gradnju partnerskih zemalja,
  • Sastanci s lokalnim obrtnicima – izrada ručnih radova
  • Radionice „Moderna gradnja“, „Dizajniranje odjeće od recikliranih materijala“…
  • Igre na otvorenom,  rješavanje zadataka vezano za dimenzioniranje, troškove gradnje, planiranje….
  • Sastanci i radionice na fakultetu
  • Predavanje na temu obnovljivih izvora energije
  • Večer kulturne baštine partnerskih zemalja….

Avio karte su kupljene i veselimo se putovanju!