PROJEKT – RADIONICA GOSPOĐICA LJUBAV – suradnja učenika 2.b i 6.b razreda

U školskoj knjižnici , 21.3. peti školski sat , okupili su se učenici 2.b razreda s učiteljicom Anom Jelavić te učenici 6.b razreda s učiteljicom Hrvatskog jezika Valerijom Ritterman Medvidović. Šestaši su tijekom veljače imali zadatak osmisliti i sami napraviti slikovnicu na temu vječne ljubavi, prijateljske ljubavi, obiteljske, bratske ili sestrinske ili pak zabranjene  ljubavi, a bilo je i učenika koji su pisali o mačjoj ili psećoj ljubavi.

Nakon što su sami osmislili svoje slikovnice, predali su ih učiteljici Ani i njenim učenicima koji su sve priče pročitali tijekom mjeseca ožujka. Drugaši sa svojom učiteljicom predložili su 5 najzanimljivijih dječjih uradaka, a kriteriji su bili itekako visoki. Slikovnice su trebale biti uredno i čitko napisane sa zanimljivim ilustracijama u boji, a tema je morala biti kreativna i originalna.

Najviše im se svidjela slikovnica „Ljubav na prvi pogled“ učenice Petre Baldasar, a potom su slijedile ostale: „Krešina tajna“ rad učenika Marina Jakovčevića, „Gospođica Ljubav“ učenice Marite Rošin, „Zabranjena ljubav Divne i Lea“ učenice Lucije Čović te slikovnica manjeg formata „Gospođica Ljubav“ učenice Mije Kljaković- Gašpić. Učenici, čije slikovnice su bile odabrane, predstavili su se malim drugašima koji su im postavljali razna pitanja te su im svoje priče iznova čitali. Učiteljica Medvidović  istaknula je još jednu slikovnicu „Gospođica Ljubav“ učenika Lovre Bilića koji je pisao o pravoj vječnoj ljubavi.

Najbolje slikovnice možda će biti dostupne za čitanje i ostaloj djeci ako se mladi autori slože i poklone ih školskoj knjižnici. U svakom slučaju, zajednička radionica, suradnja i druženje bilo je vrlo lijepo i svima ugodno.

Valerija Ritterman Medvidović

objavio: Mirjana Dodig   datum: 24. 3. 2024.